Jaunumi

Mūsu skola ievieš KiVa programmu!

Cienījamie vecāki! 
Ar prieku paziņojam, ka izglītības iestāde, kurā mācās Jūsu bērns, 2024./2025. mācību gadā ievieš antibulinga prgrammu KiVa!
“KiVa” ir starptautiska, pierādījumos balstīta programma bulinga izplatības mazināšanai un novēršanai skolā, kas piedāvā strukturēti organizētu darbu ar 6 – 16 gadus veciem bērniem (no 1. līdz 9. klasei). Programmu 2006. gadā izstrādājusi Turku universitāte (Somija), un šobrīd tā veiksmīgi jau tiek īstenota vairāk nekā 20 pasaules valstīs, tostarp Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Itālijā, Lielbritānijā, Spānijā, Beļģijā, Čīlē, Īrijā, Meksikā, Nīderlandē, Jaunzēlandē, Čehijā, Šveicē u.c.
Programma ietver trīs daļas:
1. Universālās profilakses aktivitātes īstenošanai skolu vidē, tostarp nodarbības, video materiāli un tiešsaistes spēles skolēniem, rokasgrāmatas, metodiskie materiāli un praktiskie uzdevumi pedagogiem, vadlīnijas un informatīvi materiāli vecākiem;
2. strukturētu iejaukšanos situācijās, kad bulinga gadījums skolā jau noticis, vienlaikus strādājot gan ar pāridarītāju, gan cietušo bērnu, gan citiem atgadījumā iesaistītajiem;
3. monitoringa rīku, lai sekotu līdzi izmaiņām skolā saistībā ar bulinga izplatību. Plašāku informāciju par šīs programmas norisi, kā arī iepazīties ar Rokasgrāmatu vecākiem varat iegūt šeit: https://latvia.kivaprogram.net/rokasgramatasl-vecakiem/
KiVa nav īslaicīgs projekts, bet gan nerimstošs darbs bulinga novēršanai un apturēšanai. Antibulinga darbs nav īsa kampaņa – tam nepieciešama izturība un apņemšanās!
Lai arī jums mierpilns, sirsnīgs un draudzīgs šis jaunais mācību gads! 

Add Your Heading Text Here

Izglītības un pieredzes telpa skolēniem, skolotājiem un vecākiem

Aktualitāte: Šobrīd, kā vēl nekad, ir svarīgi apzināties izglītības sociāli emocionālās inteliģences prasmju nozīmīgumu izglītības vidē. Mums visiem ir jāmācās kļūt elastīgiem, lai spētu sadarboties, veidot veselīgu komunikāciju, jo tikai sarunājoties mēs spējam izprast sarunu biedra raksturīgākās iezīmes un vajadzības.

Izglītības vidē sociāli emocionālās inteliģences prasmju attīstībai šodien ir milzīga nozīme. Tā palīdz izprast sevi, izglītot skolēnus, veicināt skolotāju un vecāku izpratni par sabiedrībā aktuālām tēmām, norisēm, grūtībām ar kurām saskaramies ikdienā.

Ir svarīgi nebaidīties *preventīvi vērsties pēc atbalsta, kopīgi meklēt un rast risinājumus un apzināt katra iekšējos un ārējos resursus, ietekmes un iespējas kā motivēt sevi pilnveidoties, piedzīvot jaunas atklāsmes.

 

Mērķis: Izveidot drošu, atbalstu sniedzošu vidi, lai preventīvi palīdzētu skolēniem, skolotājiem un vecākiem saprast grūtības, apzināt vajadzības un risinātu sarežģītus jautājumus.

 

Ieguvums:

  • Tiek stiprināta katra indivīda cilvēkvērtība;
  • Tiek veicināta skolēnu, skolotāju un vecāku cieņpilna sadarbība, mijiedarbība, emociju pašregulācija un spēja paust empātiju;
  • Tiek attīstīta spēja izprast sevi un citus, analizēt savu domāšanu, rīcību, emocijas, uzvedību un attieksmi;
  • Tiek attīstītas prasmes un spēja skaidri izteikt savas domas un vajadzības.

@Lana Švarca_2023

* prevencija – darbība, kas pasargā, novērš…